دکتر جواد جوهری

دکتر جواد جوهری در دوازدهم خردادماه 1351 در روستای ایوق از توابع شهرستان سراب (استان آذربایجان شرقی) در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و از دوران کودکی علاقۀ وافری به رشتۀ مدیریت و فعالیت های فنی

 

 

دکتر جواد جوهری

دکتر جواد جوهری
 

داشت. وی لحظات شیرین زندگی خود را در کنار خانواده سپری کرد. عشق و علاقۀ پدر و فرزند باعث گردیده بود که بیشتر اوقات، حتی بازی های کودکانه را نیز در کنار یکدیگر بگذرانند. صداقت و مهربانی پدر با مردم و اعتمادی که مردم به ایشان داشتند مورد توجه  و کنجکاوی جواد قرار گرفته بود. وی از همان دوران کودکی بوسه بر دستان پدر و پای مادر زده و اکنون که در سن 46 سالگی قراردارد پابوس مادر است و بوسه بر سنگ قبر پدر می زند.

قطعه شعری که وی برای سنگ پدرش انتخاب کرده جز حرف دلش نیست:

بی تو اشک و غم و حسرت همه مهمان منند

دکتر جواد جوهری پس از سال ها زحمت و خدمت بی دریغ در صنعت و تولید، به اعتبار و شهرت خوبی نائل گردیده است. ایشان پس از 30 سال سابقه کار در رشته های مختلف، در سال 1381 با عدم توجه به شعارهای منفی رایج در بین گروهی از مردم اقدام به ثبت و تأسیس شرکت تهویه آذر نسیم نمود. توکل و پشتکار مدیر عامل  این شرکت توأم با تجربه و هدف خدمت  و اشتغال، ایشان را در کوتاه ترین مدت به موفقیت نزدیک کرد.

وی از همان ابتدای تأسیس شرکت حتی در روزهای نخست که یک نفر پرسنل بیشتر نداشت، به نظم و قانون،کیفیت و همچنین برای رضایت مشتری اهمیت زیادی قائل بود؛ که این ها همگی بخشی از نصیحت های پدر بودند. طوفان های ناشی از کسب و کار، آن هم با سرمایۀ اندک و سال های مملو از بحران های اقتصادی، فشارهای زیادی را به ایشان وارد کرد؛ اما با استقامت و مقاومت، مشکلات را با مشکل مواجه کرد و با سربلندی از گذرگاه های دشوار عبور کرد. 

آموزش و آموختن در کنار اشتغال زایی برای بیشتر از 400 نفر  و تولید ملی از اهداف اصلی وی بوده است. به همین دلیل در کنار تولید و کارآفرینی موفق به اخذ مدارک MBA و DBAوCRM  شده است. ایشان با وجود داشتن تجربه کافی در امر مدیریت و صنعت در اکثر سمینارهای آموزشی و مدیریتی شرکت می نمود و از محضر اساتید بزرگ جهانی چون بریان تریسی و دیوید توماس، مایک اگیلیوی،  دکترمحسن رضائی و پرفسورسندرو فورت بهره مند شده است.

ایشان پژوهش های زیادی برای به سود رسیدن تولید جهت افزایش اشتغال زایی، ارتقاء سطح کیفیت محصول و کاهش طول درمان و کاهش مصرف آب داشته و ثمرۀ پژوهش های ایشان در راستای علاقۀ وی به آموزش و آموختن، منجر به برگزاری سمینارهای تخصصی پیرامون موضوع اتاق تمیز برای اولین بار در کشور شد.

وی تاکنون در هشت استان بزرگ و دانش دوست کشور اقدام به برگزاری چهاردهمین سمینار تخصصی برای پزشکان، کارآفرینان، مهندسین و مدیران نموده است. استان های دیگر کشور عزیزمان نیز درخواست هایی مبنی بر برگزاری این سمینارهای مهم و حیاتی ارسال کرده اند که در آستانۀ اجرا قرار دارند.

دکتر جواد جوهری در سال 1396 برای خدمت بیشتر به میهن عزیز موفق به تأسیس شرکت ساویس صنعت آسیا گردید و به عنوان رئیس هئیت مدیره در راستای بهینه سازی سیستم های سرمایش و گرمایش، راه اندازی خطوط تولید، مشاور - طراح و مجری اتاق های تمیز و مدرس مشاور وسخنران در کسب و کار  در قالب کلینیک فوق تخصصی ساختمان وارد عرصه شد. تعبیر وی از اتاق تمیز، همان راز پنهان موفقیت است که به طور بجا و منطقی عنوان این اثر را به همان تعبیر نام گذاری کرده است

مشاهیر و مفاخر شهرستان سراب - آذربایجان شرقی

مردم شهرستان سراب به مباحثه و شعر و شاعري علاقه خاصي معطوف مي دارند و اگر اوقات فراغتي پيدا كنند محفلي تدارك ديده و به مشاعره و تفسير مي پردازند بطوري كه اگر با يكي از اهل اين فن همراه باشي يا خود شعر گويد ، يا شعر شاعر ديگري را نقد و بررسي ميكند. روي همين اصل در شهرستان سراب شعرا زياد به پا خاسته اند و به خاطر ارادت خاص به اهل بيت عصمت و طهارت بيشتر شعرهايشان به مرائي و مداحي اهل بيت پيامبر و معصومين (ع) است .